استفاده از لوازم یدکی تقلبی در خودروهای خارجی چه پیامدهایی دارد؟

متاسفانه این روزها نمونه تقلبی از هرگونه کالایی به ویژه قطعات یدکی در بازار رو به افزایش است. افراد سودجو و کلاهبردار محصولات تقلبی را به گونه ای تولید می کنند که با نمونه های اصلی فرقی نکرده و تشخیص اصالت آن ها بسیار دشوار است. در حال حاضر قطعات یدکی جزو محصولاتی هستند که بیشترین مدل های تقلبی آن ها در بازار وجود دارد. البته این محصولات بیش تر برای خودروهای خارجی به بازار عرضه می شود. به همین خاطر ما در این مقاله قصد داریم عوارض استفاده از لوازم یدکی تقلبی در خودروهای خارجی را مورد بررسی قرار دهیم.

 

متاسفانه برخی از صاحبین خودرو به دلیل قیمت پایین لوازم یدکی تقلبی، این قطعات را برای خودرو خود خریداری می کنند تا در هزینه ها صرفه جویی کنند. اما این امر سبب شده تا خسارات بسیار زیادی به اتومبیل وارد شود و به دیگر قطعات نیز آسیب برسد. همچنین استفاده از قطعات یدکی فیک و تقلبی می تواند برای خود راننده و سرنشینان بسیار خطرناک باشد؛ بنابراین همیشه در خرید لوازم یدکی برای خودرو خارجی دقت کنید. که حتما نمونه های اورجینال را خریداری کنید.

تولید لوازم یدکی تقلبی در خودروهای خارجی

همان طور که بهتر می دانید، این روز ها تنوع بسیار زیادی در خودروهای خارجی و ایرانی وجود دارد که باعث شده تا برندهای زیادی به تولید قطعات یدکی این خودروها بپردازند. اما مشکلی که در این میان وجود دارد این است که برخی از تولیدکنندگان سودجو با ساخت نمونه بی کیفیت و تقلبی قطعات یدکی اما با عنوان برندهای معروف، سود بالایی را برای خود به ارمغان آورده اند.
از طرف دیگر نیز فروشندگان لوازم یدکی با ارائه قطعات یدکی با قیمت پایین تر این محصولات تقلبی را به مشتریان خود فروخته و بازار خود را گرم می کنند.

ترجیح دادن لوازم یدکی تقلبی به اورجینال درست است؟

اما در برخی اوقات نیز صاحبین خودرو به صورت آگاهانه لوازم یدکی تقلبی را به اورجینال ترجیح می دهند؛ چرا که این تصور را دارند که قطعات مصرفی باید پس از مدت زمانی مجدد عوض شد، در نتیجه لازم نیز هزینه زیادی برای خرید قطعات یدکی پرداخت کنند. اما این تصور کاملا اشتباه است؛ چراکه وجود کوچک ترین و جزئی ترین قطعه در اتومبیل علاوه بر این که بسیار خطرساز است، به ماشین آسیب زیادی وارد کرده و صاحب آن باید هزینه بسیار بیش تری جهت تعمیر آن پرداخت کند.

به جرئت می توان گفت که خرید لوازم یدکی تقلبی نه تنها اصلا مقرون به صرفه نیست بلکه باعث می شود. خسارت زیادی به خودرو وارد شود و راننده مجبور می شود مبلغ زیادی را برای تعمیر بپردازد. حتی در برخی اوقات ممکن است آسیب وارد شده به ماشین اصلا جبران نشود. بنابراین هیچ گاه این قطعات را به نمونه اصلی به خاطر قیمت پایینی که دارند، ترجیح ندهید.برای خرید قطعات خودرو های خارجی  اورجینال از بهترین و با کیفیت ترین برند ها کلیک کنید.

 

خرید قطعات یدکی تقلبی برای خودروهای خارجی چه عوارضی دارد؟

خرید و استفاده از قطعات یدکی پیامدهای بسیار بدی برای راننده و خودرو به همراه دارد. در برخی اوقات آسیب ها جبران پذیر بوده و در برخی اوقات نیز خودرو متحمل آسیب های جبران ناپذیری می شود. اما در هر صورت به کار بردن قطعات یدکی فیک برای اتومبیل علاوه بر خسارت به ماشین، ممکن است جان افراد نیز به خطر بیندازد. به طور مثال استفاده از لنت تقلبی باعث شده تا راننده نتواند در سرعت بالا و به موقع ترمز بگیرد، در نتیجه این اتفاق منجر به تصادف می شود.

به طور کلی عوارض خرید لوازم یدکی تقلبی عبارت است از:

  • خراب شدن قطعات دیگر: در صورتی که شما یک قطعه یدکی فیک را در خودرو استفاده کنید. پس از مدت زمانی به دیگر قطعات نیز آسیب وارد کرده و موجب خراب شدن آن ها می شود.
  • به خطر افتادن جان راننده و سرنشینان
  • عدم عملکرد مناسب اتومبیل

چگونه لوازم یدکی اصل بخریم؟

پس از مطالعه این مقاله بدون شک این سوال برای شما پیش می آید. که چگونه لوازم یدکی اصل بخریم و آن را از نمونه تقلبی تشخیص بدهیم؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بهترین راه برای قطعات یدکی اصل ماشین، مراجعه به فروشگاه ها و نمایندگی های معتبر است.
جهت اطمینان از اصالت محصول به بسته بندی آن توجه کنید که حتما دارای هولوگرام بارکددار باشد.

لوازم یدکی تقلبی

جمع بندی

خرید قطعات یدکی تقلبی می تواند پیامدهای بسیار بدی را به همراه داشته باشد .که از جمله آن ها می توان به اختلال در عملکرد خودرو و به خطر افتادن جان افراد اشاره کرد. شما می توانید جهت خرید لوازم یدکی اورجینال برای خودروهای خارجی به سایت پرشیا یدک مراجعه کنید.