زمان تعویض فیلتر هوا خودروهای خارجی

زمان تعویض فیلتر هوا خودروهای خارجی

فیلتر هوا یکی از مهم ترین قسمت ها موجود در موتور هر خودرویی است که می تواند تا حد بسیار زیادی هوای موجود در فضا را فیلتر کند.  فیلتر هوای خودرو های خارجی به حدی باکیفیت و پیشرفته می باشد. که می تواند حدود ۹۵ درصد گرد و خاک را به منظور جلوگیری از آلودگی اجزای خودرو، فیلتر کند. وجود این قطعه برای سلامت اتومبیل بسیار واجب بوده و الزامی است. ما در این مقاله از سایت پرشین یدک قصد داریم در مورد زمان تعویض فیلتر هوا خودروهای خارجی، به شما توضیحاتی را ارائه دهیم، به دلیل این که تعویض به موقع این قطعه در اتومبیل از اهمیت ویژه ای برخوردار است، بنابراین پیشنهاد می شود که حتما در ادامه مقاله همراه باشید.

عملکرد فیلتر هوا خودرو های خارجی وزمان تعویض فیلتر هوا خودروهای خارجی

یک فیلتر هوا مناسب که دارای کیفیت بالا باشد، می تواند گرد و غبار تا حدود ۵ میکرون فیلتر کند. شما می توانید برای دانستن مقدار ذکر شده یک تار مو را در نظر بگیرید که اندازه آن دقیقا ۵ میکرون می باشد. در صورتی که این قطعه بسیار مهم عملکرد مناسبی نداشته و نتواند به خوبی ذرات ریز غبار را فیلتر کند، آلودگی های زیادی وارد خودرو شده و سبب می شود تا موتور نیاز به روغن کاری نیاز داشته باشد. همچنین موجب آسیب رسیدن به اجزای گوناگون اتوموبیل می شود.

خراب شدن فیلتر هوا می تواند به بخش های داخلی بسیار مهم مثل سوپاپ، پیستون، رینگ و… آسیب های بسیار جدی را وارد کند.  علاوه بر این تمام موارد هنگام زمان تعویض فیلتر هوا خودرو های خارجی فرا رسیده باشد، کاهش شتاب و قدرت خود را را مشاهده خواهیم کرد.

جنس فیلتر هوا

به طور معمول فیلتر هوا در خودرو های خارجی از یک نوع فیبر که شبیه اکاردئون است، به تولید می رسد. البته که این قطعات در نوع فومی وجود دارند که در مقایسه با فیلتر های فیبری ماندگاری و دوام بیش تری را دارا می باشند.

بررسی و تعویض فیلتر هوا در خودرو

در اتومبیل های قدیمی تر، فیلتر ها به صورت دایره ای بوده که در یک محفظه گرد قرار می گرفتند، بازدید و همچنین عوض کردن این نوع از فیلترهای هوا به دلیل محل قرار گیری و همچنین قفل ساده ای که دارند، بسیار راحت انجام می شد. اما امروزه فیتر هوا در خودروهای خارجی به شکل مستطیل می باشد. قطعات درون یک جعبه پلاستیک مانند قرار گرفته که در واقع این قسمت دستگاه مکش  خودرو نیز است. باید بگوییم که تعویض این مدل از فیلتر ها نیز به راحتی انجام می شود. تنها کافیست برای این کار تعدادی پیچ و مهره را باز و بسته کرد.

زمان تعویض فیلتر هوا خودروهای خارجی

بعد از طی چه میزان مسافتی باید برای تعویض فیلتر هوا اقدام کرد؟

به طور کلی سازندگان خودروهای خارجی زمان تعویض فیلتر هوا خودروهای خارجی را پس از طی مسافت ۲۰۰۰۰ کیلومتر پیشنهاد کرده اند. اما می توان جهت اطمینان بیش تر به دفترچه مخصوص اتومبیل مراجعه کرد تا از زمان دقیق تعویض مطمئن شد.برای مشاهده قطعات خودروهای خارجی کلیک کنید.

البته که این میزان می تواند به نوع استفاده از خودرو بستگی داشته باشد. در صورتی که رانندگی در شرایط به خصوص مثل ترافیک زیاد، جاده های که خاکی هستند و یا حمل بار اضافی صورت گیرد ، بدون شک باعث می شود تا زمان تعویض فیلتر به جلو بیفتند. کار کردن خودرو به صورت درجا نیز می تواند باعث شود تا فیلتر هوا خیلی زودتر از زمان تعیین شده فرسوده گردد.

خرید فیلتر هوا دائمی بهتر است یا مادام العمر؟

سازندگان خودروهای خارجی ادعا می کنند که فیلتر های که تولید می کنند، دارای هوا رسانی بسیار بالاتری است. این قطعات می توانند ذرات گرد و غبار بیش تری را نسبت به نمونه های کاغذی جذب کنند.  توجه داشته باشد که با خرید فیلتر هوا دائمی دیگر نیاز به تعویض هر ساله این قطعه ندارید، اما این شرایط در صورتی برقرار است که از این نوع فیلتر مراقبت های ویژه ای به عمل بیاید.

این موضوع بدان معناست که بایستی فیلتر های هوا دائمی در خودروهای خارجی به صورت مداوم تمیز و روغن کاری شوند. این کار می تواند بسیار راحت تر از تعویض فیلتر هوای خودروهای خارجی باشد.

شما می توانید جهت خرید انواع لوازم یدکی خودروهای خارجی مثل لیفان، هیوندای، ام وی ام و…. به سایت پرشین یدک مراجعه کنید.